کاربرد ویدئو مارکتینگ چیست؟

کاربرد ویدئو مارکتینگ چیست؟

کاربرد ویدئو مارکتینگ در جهت معرفی کالا و یا خدمات به کاربران در فضای وب است. با وجود مشغله های روز مره معمولاً کاربران تماشای یک ویدئو را به خواندن مطالب و متن های طولانی و دیدن تصاویر ترجیج می دهند. دیدن ویدئو همواره برای کاربران جذاب بوده است. ویدئو مارکتینگ در میان دیگر روشهای بازاریابی فواید زیادی دارد. معمولاً مشتریان فایل های ویدئویی را بیشتر نگاه می کنند. می توانند آن ها را به راحتی به اشتراک گذاشته و در نتیجه کاربران بیشتری را به خود جذب کنند که این امر باعث افزایش فروش محصول می شود. به علاوه اینکه ازطریق تصاویر ویدئویی پروسه آموزش سریع تر و راحت تر اتفاق می افتد.

در واقع به همین دلیل است که متخصصان سئو به سمت تولید فایل های ویدئویی رفته اند. تا بتوانند کاربران بیشتری را جذب کنند. در واقع ما در ویدئو مارکتینگ و دیگر روشهای مارکتینگ به دنبال برندسازی و نه فروش هستیم . زیرا تازمانی که برند سازی صورت نگیرد هیچ فروشی نخواهیم داشت.
کاربرد ویدئو مارکتینگ بسیار گسترده است که مجموعه این کاربردها دردسته های زیر جای می گیرند:

۱) معرفی برند و شرکت

برخی ویدئو ها به منظور معرفی برند ، شرکت و محصولات مرتبط با آن ساخته می شوند. در این دسته از ویدئو ها معمولاً تاریخچه برند و چگونگی پیشرفت آن از ابتدا تا به حال به تصویر کشیده می شود.

۲) افزایش تعاملات کاربران در فضای وب

برخی دیگر از ویدئو ها جنبه آموزشی دارند و در خصوص یک مقاله یا مطلبی موضوعی را آموزش می دهند و کاربران را تشویق به خواندن مقاله و یا کل مطلب می کنند. هدف این دسته از ویدئو ها ایجاد جذابیت میان کاربران است تا کاربران را تشویق به لایک کردن ،کامنت گذاری و نهایتاً اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی کند. هنگامی که افراد می بینند که دوستانشان ویدئویی را به اشتراک می گذارند ، راحت تر به آن اعتماد می کنند. در واقع ویدئو مارکتینگ می تواند به عنوان بهترین راه برای درگیرکردن افراد و افزایش تعاملاتشان به صورت آنلاین باشد.

۳) افزایش درآمد فروش

معمولاً هدف نهایی در ویدئو مارکتینگ فروش محصول است. تحقیقات نشان می دهند که شرکت هایی که بیشتر از ویدئو مارکتینگ برای فروش محصولات خود استفاده کردند نسبت به دیگر کسب و کارها که از روشهای دیگر نیز استفاده کردند دارای فروش بیشتری بوده اند.

در این مقاله در مورد انواع کاربردهای ویدئو مارکتینگ صحبت شد. در ادامه در مقاله ای با عنوان “انواع ویدئو مارکتینگ” به انواع ویدئوهایی تبلیغاتی که می تواند در جهت معرفی برند ، کالاها و خدمات تولید شود پرداخته می شود.