سئو سایت به معنای چیست؟

سئو سایت به چه معنااست؟

سئو (SEO) مخفف سه کلمه Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو است که منجر به افزایش رتبه سایت در جستجوهای گوگل می شود. در واقع مجموعه فعالیت هایی که در طراحی سایت و تولید محتوا انجام می شود تا بتوان جایگاه بهتری در موتور های جستجو داشت و نهایتاً بازدید کنندگان بیشتری را جذب کرد سئو نامیده می شود. گوگل برای افزایش دادن رتبه سایت ها ۲۰۰ فاکتور را در نظر گرفته است که توجه کردن و رعایت آنها سبب ارتقاء رتبه سایت می شود.

گوگل از مجموعه الگوریتم هایی نیز استفاده می کند که مرتباً به روز رسانی می شوند و این الگوریتم ها در رتبه دهی سایت تأثیر گذار هستند. از دیگر عواملی که در سئو سایت تأثیر گذار است ، میزان رضایت مندی کاربران یک وب سایت از محتوای وب سایت است. در واقع سئو فقط به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیست بلکه مناسب کردن یک وب سایت برای کاربر نیز در مفهوم سئو جای می گیرد.

به عنوان مثال الگوریتم Rank Barin ، به بررسی رفتار کاربران در فضای وب می پردازد. ممکن است وب سایتی از لحاظ مجموعه فاکتورهای رعایت شده از نظر گوگل، رتبه پایین تری داشته باشد اما توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده و بازدید های بیشتری داشته باشد. در نتیجه گوگل به این سایت در نتایج گوگل رتبه بالاتری می دهد.

مسلماً هرچه محتوای یک سایت جذاب تر و مفید تر باشد کاربر مدت زمان بیشتری را در آن صرف خواهد کرد . از زمانی که عبارتی را در گوگل سرچ می کند تا جستجوی مجدد این عبارت برای گوگل اهمیت بسیار دارد. این زمان Dwell Time نامیده می شود و گوگل بر اساس آن به وب سایت ها رتبه می دهد. در مقاله ای با عنوان “مراحل سئو سایت” به توضیح درباره نحوه انجام سئو داخلی و سئو خارجی وب سایت خواهیم پرداخت تا شما بتوانید دید کامل تری از نحوه انجام سئو سایت پیدا کنید.

فرتاک نگاه آسیا به شما کمک می کند تا هرچه بهتر بتوانید با بهینه سازی وب سایتتان با استفاده از سئو رتبه بالاتری در جستجوهای گوگل داشته باشید و آمار بازدید کنندگان را افزایش دهید.