تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

گوگل بر اساس فاکتورهای درنظر گرفته و همچنین براساس الگوریتم های آن ، رتبه ای برای سایت شما در نظر می گیرد. اما در صورتی که سایت شما در جایگاهی که می خواهید در لیست نتایج گوگل ظاهر نمی شود می توانید از ابزارهایی که گوگل در این زمینه ارائه داده است استفاده کنید. از آنجایی که گوگل مکانی است که کاربران در آن به جستجو در مورد کاری که می خواهند انجام بدهند، مکانی که می خواهند بروند و چیزی که می خواهند بخرند می پردازند پس وجود تبلیغات شما در صدر نتایج جستجوی گوگل می تواند تأثیر بسزایی در تبدیل شدن کاربران فضای وب به مشتریان واقعی داشته باشد. تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادوردز سرویسی است که با پرداخت هزینه ای می توانید برای وب سایت تان تبلیغات انجام دهید به گونه ای که آن را در صفحه اول لیست جستجوی گوگل و یا حتی در صدر نتایج بیابید.

معمولاً در لیست نتایج جستجوی گوگل، وب سایتی که با دو حرف Ad علامت گذاری شده است از این سرویس استفاده می کند. اگر دقت کنید می بینید که در ابتدا کلمات کلیدی ظاهر می شود، سپس صفحه فرود و پس از توضیحات مختصری را می بینید. برای آن که شما هم بتوانید از چنین سرویسی استفاده کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱) ورود به حساب کاربری گوگل

۲) ایجاد کمپین برای وب سایت

در این بخش برای وب سایتتان کمپین درست می کنید. انواع مختلفی از کمپین ها براساس نوع تبلیغات شما درفضای وب وجود دارد. به عنوان مثال درکمپین سرچ (Search) با استفاده از تبلیغات متنی به جذب مشتری می پردازید. در کمپین نوع Display با ایجاد تبلیغاتی که از لحاظ بصری جذاب هستند در کل فضای وب گوگل شامل یوتیوب و بازار برنامه های گوگل می توانید تبلیغات انجام دهید. انواع دیگری از کمپین ها هم وجود دارد که با دریافت مشاوره از فرتاک نگاه آسیا می توانید برای ایجاد آگاهی های تبلیغاتی از آن ها استفاده کنید.

۳) ایجاد ادگروپ

هر کمپین می تواند حاوی یک یا چند ادگروپ باشد. در واقع از ادگروپ ها می توانید برای سازمان دهی تبلیغات دارای موضوع یکسان استفاده کنید و متناسب با دسته های مختلف موجود ادگروپ های متناسب را بسازید. به عنوان مثال درصورتی که وب سایتی در حوزه دیجیتال مارکتینگ دارید و سرویس هایی را در این حوزه به کاربران ارائه می دهید، اد گروپ های شما دردسته های طراحی وب سایت، بازاریابی محتوا ، بهینه سازی موتورهای جستجو قرار می گیرند.

۴) درنظر گیری کلمات کلیدی برای هر دسته و یا اد گروپ

در این بخش می توانید کلمات کلیدی مرتبط با هر ادگروپ قیمت پیشنهادی برای آن و لندینگ پیج متناطر با آن را مشخص کنید و نهایتاً اطلاعات خود را ثبت کنید. گوگل با توجه به قیمت پیشنهاد شده شما برای کلمات کلیدی و رتبه تبلیغ شما مشخص می کند که تبلیغ شما چه جایگاهی را در گوگل خواهد داشت. رتبه تبلیغ براساس اینکه چقدر این تبلیغ برای کاربر مفید است و متناسب با لندینگ پیج است تعیین می شود.
به این ترتیب جایگاه تبلیغ شما در لیست نتایج گوگل مشخص می شود. توجه داشته باشید که رتبه تبلیغ برای گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
حتی هنگامی که از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده می کنید تا در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید بایستی توجه داشته باشید که محتوای وب سایت تان محتوایی ارزشمند و کاربر پسند باشد زیرا در غیر این صورت حتی با ورود تعداد کاربران زیادی به و بسایتتان به راحتی شانس جذب آنها به عنوان مشتری دائم را از دست خواهید داد.