خودکارسازی یا اتوماسیون ایمیل مارکتینگ به چه معنااست؟

خودکارسازی در ایمیل مارکتینگ به چه معنااست؟

درمقالات قبلی درباره مفهوم ایمیل مارکتینگ توضیج داده شود و اینکه استراتژی های موثر درآن چه مواردی می توانند باشند. دریافتیم مهم ترین ابزار در بازاریابی ایمیل تعامل با کاربر می باشد. به این معنا که به شیوه ای در ایمیل های خود کاربران را تشویق کنیم که با کسب و کارما از طریق پاسخ به سوال، نظرسنجی و یا شرکت در قرعه کشی که درمتن ایمیل قرار داده می شود درارتباط باشند. این امر باعث می شود تا اعتماد کاربران به کسب و کار ما هرروز بیشترشود. ارسال ایمیل هایی به صورت متناوب به دلیل مناسبت های خاص همانند تاریخ تولد، اعیاد، و یا به دلیل فعالیت خاص و یا انجام عملی خاص توسط کاربر می تواند در جذب کاربران موثر باشد. این گونه ایمیل ها معمولاً به صورت اتوماتیک و توسط پلت فرم هایی تولید می شوند. این فعالیت یعنی ارسال ایمیل به صورت خودکار اتوماسیون یا خودکارسازی ایمیل نام دارد. این فرآیند دارای مزایایی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تأثیرگذاری بالا در جذب مشتریان

آمارها نشان می دهد که در آمریکا در حدود ۹۰ درصد افراد آنلاین از ایمیل خود استفاده می کنند پس اتوماسیون ایمیل موجب برقراری ارتباط دائم با مشتری شده و این امر می تواند در موفقیت و نهایتاً بهبود کسب و کار تأثیرگذار باشد.

تعامل مدوام با مشتریان

شما می توانید از این طریق به مناسبت ها و دلایل مختلف (به علت رفتارهای متفاوت از کاربران)، با کاربران تعاملاتی را به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه داشته باشید.

صرفه جویی در وقت

ازآنجایی که ارسال ایمیل در اینجا به صورت اتوماتیک و توسط یک پلت فرم خاص صورت می گیرد می تواند تا حد زیادی نسبت به ارسال ایمیل های شخصی و تکی در وقت صرفه جویی کند.

تقسیم بندی لیست

در اتوماسیون ایمیل با توجه به علایق و رفتارکاربران و همچنین وقایع و مناسبت های خاص می توانید دسته های متفاوتی از مخاطبین را ایجاد کنید و برحسب هدفی که برای هردسته تعیین کرده اید ایمیل های مرتبطی را ارسال کنید.

با توجه به موارد ذکر شده می تواند از اتوماسیون ایمیل به عنوان راهی جهت تسهیل ایمیل مارکتینگ نام برد. زیرا بااستفاده از ان می توان برحسب موقعیت های زمانی و علاقمندی های مخاطبین دسته های مختلف ایجاد کرد و درزمانی کوتاه و به صورت هدفمند به ارسال ایمیل پرداخت. زمان ارسال ایمیل برای مشتریان و کاربران از اهمیت خاصی برخوردار است که در مقاله ای در ادامه به توضیح درباره موارد استفاده از ایمیل مارکتینگ می پردازیم.