بازاریابی محتوا یا content marketing چیست؟

بازاریابی محتوا چیست؟

تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت بهترین راه جذب مخاطب است. بنابراین گوگل هم همواره تاکید دارد که وب سایت ها محتوایی را منتشر کنند که کاربر پسند باشد و سیاست های خود در را هم در زمینه تولید محتوا در این راستا قرار داده است به گونه ای که بالاترین رتبه را در میان وب سایت ها، آن هایی دارند که دارای محتوایی غنی باشند. پس از آنجایی که محتوای خوب، کاربران را جذب می کند و منجر به افزایش بازدید و نهایتاً رونق کسب و کار می شود به این کار بازاریابی محتوا یا content marketing گفته می شود.

در بازاریابی محتوا یا content marketing موارد بسیاری از جمله رعایت کامل اصول و قواعد نگارشی، استفاده بهینه از تصاویر، اینفوگرافیک و ویدئو در نظر گرفته می شود تا محتوایی تولید شود که یک بازدید کننده موقت را به بازدید کننده دائمی وب سایت تبدیل کند. با درنظر گرفتن همه معیارهای لازم برای یک محتوای ارزشمند بازدید کننده هم نسبت به تخصص شما در حوزه کاریتان مطمئن تر خواهد بود.

تیم فرتاک به شما در انجام این پروسه کمک می کند. به صورت که با برگزاری جلساتی وضعیت کسب و کار شما و همچنین نقاط ضعف و قوت شما در میان دیگر رقبا در بازار بررسی می شود. سپس اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین می شود و پس از آن با توجه به این اهداف ، کلمات کلیدی که در جستجوهای گوگل شما را به هدفتان می رساند شناسایی شده و محتوای مرتبط با آن تولید می شود .

به عنوان مثال فرض کنید که شما تولید کننده لوازم ورزشی هستید و می خواهید بازار فروش کفش های ورزشی را تصاحب کنید. بدین ترتیب کلمات کلیدی متناسب با هدفتان توسط تیم تولید محتوا فرتاک شناسایی شده و متناسب با آن محتوایی تولید می شود که بتواند مخاطبان را به خود جذب کند و پس از آن شما خواهید توانست با استفاده از تکنیک های فروش بازدیدکنندگان از سایت تان را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.