مهم ترین مراحل سئو سایت چیست؟

مهم ترین مراحل سئو سایت چیست؟

برای آن که بتوانیم رتبه وب سایت را در گوگل افزایش دهیم نیازمند آن هستیم که مجموعه فعالیت هایی را به صورت مستمر و ادامه دار انجام دهیم. تکنیک های زیادی هستند که می توانند در افزایش رتبه دهی گوگل تاثیر گذار باشند. در این مقاله به توضیح درباره مراحل سئو سایت می پردازیم که مجموعاً در سه دسته جای می گیرند:

۱- سئو تکنیکال
۲- بازاریابی محتوا (on-page)
۳- لینک سازی هدفمند (off-page)

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به معنای رعایت اصول و استانداردها در طراحی و کدنویسی است که تأثیر زیادی در سئو سایت  و افزایش رتبه سایت در جستجوهای گوگل دارد. در این نوع سئو بایستی سرعت سایت، ریسپانسیو بودن سایت و رعایت نشانه گذاری استاندارد دقت کرد زیرا رعایت هریک از موارد گفته شده می تواند بر اعبار دهی گوگل به سایت شما تأثیر گذار باشد . نهایتاً برای آنکه بتوانیم سایت قدرتمند و جذابی از لحاظ محتوا داشته باشیم ابتدا بایستی یک بستر استاندارد را فراهم کنیم. که در سئو تکنیکال به آماده سازی این بستر استاندار برای سایت مان می پردازیم.

بازاریابی محتوا

برای داشتن محتوای قابل قبول و کاربر پسند بایستی موارد بسیاری را رعایت کنیم که از آن جمله می توان به تولید محتوای باارزش، برچسب گذاری، دسته بندی مطالب، شناسایی کلمات کلیدی، لینک سازی داخلی و آنالیز رقبا اشاره کرد که همگی جزء فرآیند بازاریابی محتوا به شما می روند.

لینک سازی هدفمند

رعایت دو فاکتور فوق میتواند به شما کمک کند که در لیست نتایج گوگل در صفحه اول قرار بگیرید اما در صورتی که از فاکتور سوم یعنی لینک سازی هدفمند استفاده کنید می توانید در رقابت با رقبای خود پیروز شده و در رتبه یک گوگل جای بگیرید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، استفاده از ریپورتاژ و آگهی در سایت های دیگر، خرید بک لینک و کامنت مارکتینگ را اصلاحاً لینک سازی هدفمند و یا SEO off-page می نامیم.

فرتاک نگاه آسیا به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید کلیه مراحل سئو سایت را انجام داده و رتبه وب سایت خود را در جستجوهای گوگل افزایش دهید.