سرعت بارگذاری سایت (لود تایم)

چگونه سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهیم؟

یکی از مهم ترین موارد در سئو تکنیکال افزایش سرعت بارگذاری سایت است. به این معنا که اگر سرعت سایت شما در هنگام لود شدن پایین باشد مسلماً رتبه پایین تری را در گوگل خواهید داشت. به عنوان مثال فرض کنید که کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می کند و همزمان سه لینک اول نتایج جستجو را باز می کند. مسلماً سایتی که سریع تر لود شود شانس بیشتری برای دیده شدن خواهد داشت. آمارها نشان می دهند که در صورتی که زمان لود شدن یک سایت بیشتر از ۵ ثانیه باشد احتمال خروج کاربران به بیش از ۹۰ درصد می رسد.

سرعت سایتتان را می توانید با ابزارهای متفاوتی بررسی کنید. از جمله این ابزار ها می توان به ابزار تست سرعت صفحه گوگل (Google Page Speed Insights) اشاره کرد. با استفاده از این ابزار عملکرد سایت شما بررسی شده و نمره ای بین صفر تا ۱۰۰ به آن داده می شود. در عین حال راه کارهایی هم برای افزایش دادن سرعت بارگذاری سایت تان دریافت می کنید. از دیگر ابزار تست سرعت سایت می توان به pingdom اشاره کرد. این ابزار نیز سایت شما آنالیز کرده و نهایتاً روشهایی برای افزایش سرعت آن ارائه می دهد.

عواملی که بر افزایش سرعت سایت تأثیر گذار هستند شامل موارد زیر هستند. با بررسی دقیق هریک از آنها و نهایتاً انجام تغییرات در جهت بهینه سازی می توانید سرعت لود وب سایتتان را افزایش داده و مخاطبین بیشتری را جذب کنید.

۱. استفاده از هاستیگ معتبر
۲. کاهش حجم تصاویر و فایل های ویدئویی (بهینه سازی)
۳. حذف افزونه های اضافی در سایت
۴. فشرده سازی کدهای CSS ، جاوا اسکریپت و HTML در هنگام طراحی سایت (مسائل فنی)
۵. استفاده از خاصیت کش مرورگر
۶. ارتقاء نسخه php سایت