چگونه از استوری اینستاگرام بیشترین استفاده را کنیم؟

مدیریت استوری اینستاگرام

اینستاگرام دارای قابلیتی به نام استوری است. بااستفاده از این قابلیت می توانید پست های جذاب و رویدادها و وقایع مهم همانند برنامه های فصلی و کوتاه مدت تان همانند جشنواره ها، ارائه خدمات رایگان دریک بازه زمانی خاص را در معرض دید فالورهای پیج تان بگذارید. بنابراین سعی کنید همواره در قرار دادن استوری ها یک استراتژی و برنامه خاصی را دنبال کنید تا به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود برسید. این کار باعث می شود تا فالورها با شما تعامل داشته باشند و هرچه سریع تر به اهداف دیجیتال مارکتینگ خود برسید.

پس از آنکه محتوای مورد نظر برای استوری هایتان را تعیین کردید سعی کنید ازنظرسنجی ها و استیکرها استفاده کنید تا کاربران خود را به ارتباط بیشتر وادار کنید. در اینجا به ذکر چند نکته می پردازیم که به شما کمک میکند استورهایی جذاب تری داشته باشید.

۱. سعی کنید در مورد نوع محتوای ارائه شده در پست های صفحه و زمان انتشار آنها از کاربران بازخورد دریافت کنید به عنوان مثال سعی کنید از طریق درج نظر سنجی در استوری مخاطبین خود را تشویق به ارسال نظر خود کنید. سعی کنید از طریق سوالات کوتاه نظرات کاربران را جویا شوید مثلاً در مورد زمان ارسال پست سوالی با عنوان “در چه ساعتی از روز مشاهده پست برای شما جذاب تر است ؟ صبح یا عصر”. هنگاهی که نظرات کابران را در دایرکت دریافت میکنید حتماً به آن پاسخگو باشید. زیرا این کار باعث اعتماد سازی بین برند و کسب و کارتان با مخاطبین تان خواهد شد.

۲. پست های جذاب تان را در استوری به اشتراک بگذارید. این قابلیت در اینستاگرام وجود دارد که بتوانید پست مربوط به کسب و کارتان و یا پستی مرتبط در صفحه دیگری را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید و با مخاطبین تعامل بیشتری داشته باشید.

۳. بهترین استوری های خود را در آلبوم هایلایت ذخیره کنید. برای آنکه بتوانید مجموعه فعالیت های مقطعی و مهم کسب و کارتان را به صورت دائمی و دنباله دار نمایش دهید می توانید استوری های منتخب تان را به آلبوم هایلایت اضافه کنید. با این کار کاربرانی که به تازگی از طریق پیج اینستاگرام با کسب و کارتان آشنا می شوند می توانند از طریق این آلبوم با فعالیت های گذشته تا به حالتان آشنا شوند و دید گسترده ای نسبت به کسب و کارتان پیدا کنند.

پس با مدیریت صحیح استوری پیج اینستاگرام می توانید در هرچه جذاب تر شدن صفحه خود تأثیر گذار باشید و کاربران بیشتری را جذب کنید. و نهایتاً کسب و کارخود را رونق دهید.