نقشه راه و استراتژی ویدئو مارکتینگ چگونه تعیین می شود؟

استراتژی ویدئو مارکتینگ

درمقالات قبلی با دسته ای از بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ با نام ویدئو مارکتینگ آشنا شدیم. دانستیم که چرا این نوع بازاریابی در میان دیگر روشهای بازاریابی از جذابیت بیشتری برخوردار است و همچنین در مورد فواید آن صحبت کردیم. در مقاله دیگر در ادامه به توضیح در مورد انواع ویدئو مارکتینگ پرداختیم. در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم که چگونه استراتژی درستی برای بازاریابی ویدئویی داشته باشیم به این معنا که مراحل ایجاد و یا نقشه راه یک ویدئو مارکتینگ موفق چیست. در ادامه هریک از موارد را به مختصر توضیح می دهیم.

۱. در مورد مخاطبین و اهداف ویدئو مارکتینگ شناخت پیدا کنید

شما بایستی مخاطبین خود را برای ایجاد یک ویدئو تبلیغاتی بشناسید. اینکه در واقع آنها از مشاهده این ویدئو به دنبال چه هدفی هستند و در واقع چه نیازی از آنها را برطرف می کند. چه اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی را از تولید این ویدئو دنبال می کنید. آیا می خواهید بااستفاده از این ویدئو برند خود را هرچه بهتر معرفی کنید و یا به دنبال معرفی کالا و خدمات هستید و می خواهید ترافیک سایتتان را افزایش دهید.

۲. شناخت بازار هدف و رقبا

برای آن که بتوانید در بازار در میان رقبا عملکرد بهتری داشته باشید بایستی به مطالعه و بررسی ویدئوهای تبلیغاتی رقباء بپردازید و اینکه به چه روش هایی توانسته اند مخاطبین خود را جذب کنند. شما بایستی به شیوه ای متفاوت مخاطبین خود را جذب کنید تا بتوانید در میان رقباء موفق باشید.

۳. تعیین نوع و محتوای ویدئویی

براساس هدفی که در تولید ویدئوی تبلیغاتی دنبال میکنید بایستی محتوای ویدئویی خود را تعیین کنید. محتوای ویدئویی می تواند دردسته آموزشی، تبلیغاتی، کاربردی و یا ترکیبی باشد.

۴. در نظرگیری بودجه مناسب برای تولید ویدئو

لازم نیست که درتولید ویدئو هزینه گزافی را صرف کنید. هزینه ای که برای ساخت ویدئو پرداخت می کنید بایستی معقول و هدفمند باشد. در صورتی که عدم نظرگیری بودجه مناسب نیز موجب شکست پروژه ویدئو مارکتینگ می شود. ویدئوهایی که تولید می شود بایستی با کیفیت، کوتاه و جذاب باشد به گونه ای که بتوان آن را به راحتی در شبکه های اجتماعی نمایش داد. استفاده مناسب از اینفلوئنسرها در ساخت ویدئوها می تواند درمیزان جذابیت آن تأثیرگذار باشد.

۵. تعیین پلت فرم و زمان مناسب برای انتشار ویدئو

سعی کنید بهترین زمان را برای انتشار ویدئو خود انتخاب کنید. زمان نقش بسیار مهمی در افزایش تعداد مشاهدات از ویدئو دارد. با داشتن شناخت از مخاطبین می توانید بهترین و مناسب ترین پلت فرم را ازمیان شبکه های اجتماعی، یو تیوب، آپارات و غیره انتخاب کنید. اینکه مخاطبین شما در کدام یک از پلت فرم ها حضور فعال تری دارند می تواند در انتخاب شما تأثیر گذار باشد.
مجموعه موارد فوق به عنوان استراتژی ویدئو مارکتینگ و نقشه راه در ساخت ویدئو مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به صورت هدفمند و با در نظرگیری نکات ذکر شده به ایجاد ویدئو و نهایتاً انتشار آنها بپردازید.