استراتژی های موثر در ایمیل مارکتینگ

مجموعه راهکارهای موثر در ایمیل مارکتینگ

در مقاله ی با عنوان “بازاریابی ایمیل چیست و چه مزایایی دارد؟” مفهموم ایمیل مارکتنیگ توضیح داده شد و به بیان فواید این روش بازاریابی دیجیتال پرداختیم. در این جا می خواهیم مجموعه نکات و راهکارهایی را ذکر کنیم که به شما تا ایمیل مارکتینگ موفق تری داشته باشید و بتوانید از این طریق ارسال مشتریان بیشتری را به خود جذب کنید و نهایتاً فروش بیشتری داشته باشید. این راهکارها به عنوان استراتژی های موثر در ایمیل مارکتینگ شناخته می شوند.

نکاتی که بایستی در ایمیل مارکتینگ رعایت کنیم در دسته های زیر جای می گیرند:

۱. ایمیل های ارسالی را شخصی سازی کنید ولی از نام گیرنده استفاده نکنید

برخی از صاحبین کسب و کاردر ایمیل های ارسالی خود از نام گیرنده در ایمیل ها استفاده می کنند. این کار بازخورد خوبی برای مخاطب ندارد زیرا قبل از آنکه فرد گیرنده شناختی از شما و کسب و کارتان پیدا کرده باشد شما از نام وی استفاده کردید و به گونه ای به زور با وی صمیمی شده اید. شما بایستی به مخاطبین تان امکان انتخاب موضوعی را می خواهند در ارتباط با آن ایمیل دریافت کنند را بدهید . مثلاً در صورتی که صاحب یک وب سایت فروشگاهی هستید ابتدا در متن ایمیل از وی سوال کنید که درچه دسته ای تمایل به دریافت ایمیل دارد و سپس متناسب و باآن دسته برای وی ایمیل ارسال کنید. یا مثلاً به وی این انتخاب را بدهید که در چه بازه زمانی برای وی مناسب تر است که از طرف شما ایمیل دریافت کنید. این ها همه به معنای شخصی سازی ایمیل بوده و موجب رضایت مندی کاربران ازایمیل های ارسالی شما می شود.

۲. طولانی یا کوتاه بودن عنوان ایمیل

تحقیقات نشان داده است که کوتاه یا طولانی ایمیل نمی تواند بر احتمال بازشدن ان توسط افراد تأثیر گذار باشد. بلکه آنچه مهم است میزان تأثیر گذاری آن برروی مخاطب است و اینکه بتواند مخاطب را تشویق کند تا ایمیل را بازکند.

۳. ارائه خدمتی به صورت رایگان از طریق محتوای ایمیل

معمولاً کاربران از ایمیل هایی استقبال می کنند که سرویس و یا خدماتی را در یک بازه زمانی به صورت رایگان به مخاطبین ارائه می دهند این گونه پیشنهادات می تواند جذاب باشد و مخاطب را تشویق کند که ایمیل را باز کند و بدین ترتیب نرخ بازدید از وب سایتتان افزایش یابد.

۴. بسیاری از کاربران ایمیل ها خود را از طریق موبایل چک می کنند

به این نکته توجه کنید که امروزه در حدود نیمی ازکاربران فضای وب ازگوشی های موبایل خود برای چک کردن ایمیل شان استفاده می کنند. پس بایستی توجه داشته باشید شکلی که ایمیل های در گوشی های موبایل نمایش در می آیند شکلی خوانا برای گیرنده باشد. مثلاً به فونت های که استفاده می کنید دقت کنید و دیگر اینکه ایمیل های خود را تک ستونی طراحی کنید تا راحت تر قابل نمایش باشد.

۵. جمع آوری و نه خرید لیست مخاطبان

اگر لیست ایمیل دریافت کنندگان ایمیل تان را بخرید این لیست هیچ ارزشی نخواهد داشت. باارزش ترین نوع ایمیل ها آن هایی هستند که با اجازه مخاطب برایش ارسال می شود. به یاد داشته باشید تنها محتوا و سرویس های جذاب می تواند خواننده را درگیر مشاهده و خواندن مطالب وب سایت شما کند. یکی از راههای جمع آوری ایمیل مخاطبان استفاده از پاپ آپ ها برای زمانی است که کاربر مدتی وقت را درسایت شما گذرانده است. در این صورت شما می توانید با نمایش پاپ آپ کابررا تشویق به عضویت در خبر نامه کنید.

استراتژی های موثر در ایمیل مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد که بازاریابی بهتری را ازطریق ایمیل مارکتینگ تجربه کنید. زیرا تحمیل کاربر در دریافت ایمیل های ارسالی شما هیچ گونه نتیجه مثبتی را برای شما به همراه نخواهد داشت. درعوض ترقیب و تشویق کاربران در دریافت ایمیل از شما و کسب و کارتان می تواند رمز موفقیت شما در این دسته از دیجیتال مارکتینگ باشد. برای آنکه بتواند به صورت متناوب و در مناسبت های خاص در تعامل مستقیم با مشتریان و کاربران باشید استفاده از خودکارسازی ایمیل تأثیر گذار خواهد بود. این راهکار به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان خود را به گروه های مختلف تقسیم بندی کنید و اهداف تبلیغاتی خاصی را با استفاده از ایمیل برای هردسته ایجاد کنید.