انواع ویدئو مارکتینگ

انواع ویدئو مارکتینگ

در مقاله قبلی به توضیح درباره ویدئو مارکتینگ پرداختیم و اینکه مشاهده ویدئوهای تبلیغاتی نسبت به دیگر انواع تبلیغات برای کاربران جذابیت بیشتری دارد. در ادامه کاربردهای ویدئو مارکتینگ را مطرح کردیم. در این مقاله می خواهیم به توضیح درباره انواع مختلف ویدئو مارکتینگ بپردازیم. معمولاً انواع ویدئو مارکتینگ براساس هدفی که هر ویدئو دنبال می کند تعیین می شود که شامل موارد زیر است:

۱) آشنایی با برند

این دسته از ویدئو برای آشنایی کاربران با برند شما ایجاد می شوند. پس می توانند برروی مخاطبین بسیار تأثیر گذار باشند. بنابراین این ویدئو بایستی جذاب باشد به گونه ای که مشتریان را به خوبی با برند شما ، کالاها و یا خدمات ارائه شده توسط شماآشنا کند. برای افرادی که برای اولین بارازطریق این ویدئو با برند شما آشنا می شوند، این ویدئو بسیار حائز اهمیت است زیرا معرف برند شما و ویژگی های کسب و کارتان است.

۲) انیمیشن ها

استفاده از انیمیشن ها در تبلیغات برندها روز به روز در حال گسترش است. ازآنجایی که در انیمیشن ها از کاراکترها استفاده می شود به یاد سپاری آن توسط مشتری سریع تر و راحت تر اتفاق می افتد و در ذهن او حک می شود. از این رو استفاده از آنها در معرفی برندها یکی از جذاب ترین روشهای معرفی برند است. در طراحی انیمیشن ها باید مواردی همچون کوتاه بودن، طنز و تأثیرگذاری و منحصر به فرد بودن در نظر گرفته شود.

۳) ویدئوهای تبلیغاتی

در این دسته از ویدئوها به معرفی کالا و خدمات پرداخته می شود. اینگونه ویدئوها بایستی به گونه ای باشند که در آن مشکلی و یا مسئله ای مطرح شود و سپس آن مشکل از طریق معرفی محصول یا سرویسی برطرف شود. هنگاهی که استفاده از یک محصول به صورت کاربردی و طریق ویدئو به کاربر نمایش داده شود می تواند در قانع کردن کاربر برای خرید آن تأثیر گذار باشد. معمولاً بیشتر افراد پس از مشاهده ویدئو در مورد یک محصول اقدام به خرید ان می کنند. در این نوع از ویدئوها داشتن داستان و یا سناریو برای هرچه جذاب تر کردن آن بسیار مهم است.

۴) ویدئوهای توضیحی آموزشی

این دسته از ویدئو ها معمولاً به توضیح کامل در مورد یک محصول و یا سرویس و نحوه استفاده از آن می پردازند و سعی می کنند آن را به بهترین نحو نمایش دهند. تحقیقات نشان داده اند که بهترین راه برای آموزش افراد استفاده از ویدئو است زیرا کاربر می تواند در مدت زمان کوتاهی بارزیادی از اطلاعات را دریافت کند و در عین حال بسیار تأثیرگذار باشد. درصورتی که امروزه استفاده از متن های طولانی برای آموزش محبوبیت خود را از دست داده اند.

۵) ویدئوهای ۳۶۰ درجه

در این دسته از ویدئوها کاربران می توانند با اسکرول کردن، فضای اطراف را از زوایای مختلف مشاهده کنند به گونه ای که انگار در آنجا حضور دارند. این دسته از ویدئوها برای به اشتراک گذاری تجربیات مربوط به کسب و کارها و رویدادها مناسب است.

۶) ویدئوهای مصاحبه

دسته ای از ویدئو های تبلیغاتی هستند که حاوی مصاحبه کارشناسان داخلی و مدیران شرکت ها است. آشنایی با این گونه افراد از طریق ویدئو و دانستن دیدگاه های آن ها نیز می تواند در معرفی برند به مخاطبین و جلب اعتماد آنها تأثیر گذار باشد.
موارد نام برده همگی جزء انواع ویدئو مارکتینگ هستند. با توجه به هدفی که در ایمیل مارکتینگ دنبال می کنید و دسته مخاطبان می توانید از هریک از انواع نام برده شده استفاده کنید.