چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

چرا نباید بک لینک بخریم؟

در مقالات قبلی به توضیح درباره بک لینک یا لینک خارجی پرداختیم و در این مورد صحبت کردیم که چه عواملی براعتبار و ارزش بک لینک از دید گوگل تأثیرگذار است. در واقع گوگل وجود بک لینک در وب سایت های دیگر برای سایت شما را به عنوان ارزش و اعتباری برای سایت شما درنظر می گیرد و درنتیجه خرید بک لینک ها برخلاف سیاست های گوگل است و تخلف محسوب می شود. با گسترش روز افزون خرید بک لینک ها از سایت های معتبر ، گوگل نیز از الگوریتم های هوشمندی برای شناسایی سایت هایی که به فروش بک لینک می پردازند استفاده کرده است.

چگونه بک لینک برنتایج گوگل تأثیر گذار است؟

درصورتی که سایت شما از سایت معتبری بک لینک دریافت کرده باشد این امر می تواند بر نتایج گوگل تأثیر گذار بوده و به سایت شما رتبه بالاتری بدهد. گوگل به کلماتی که اطراف بک لینک قرار دارد توجه ویژه ای دارد و با توجه به این گونه کلمات موضوع سایت را تشخیص می دهد. پس در هنگام خرید بک لینک دقت داشته باشید که سایتی که در آن تبلیغ می کنید مرتبط با زمینه فعالیت شما باشد. همچنین در انتخاب بک لینک وکلمات اطراف آن نیز دقت داشته باشید.

چگونه گوگل خرید بک لینک را تشخیص می دهد؟

گوگل تیم هایی دارد که به گشت و گذار در فضای وب می پردازد و وظیفه آنها شناسایی سایت های فروشنده بک لینک است. بنابراین اگر شما سایت را که بک لینک می فروشد پیداکرده اید قطعاً گوگل نیز آن را خواهد یافت. به علاوه گوگل از کاربران نیز در یافتن این نوع سایت ها کمک میگیرد به این صورت که کاربران را تشویق می کند تا وب سایت هایی را که قصد فریب دادن موتورهای جستجو را دارند شناسایی و به گوگل معرفی کند. گوگل هم برای سایت خریدار و هم برای سایت فروشنده جریمه درنظر می گیرد.
به علاوه هنگامی که در یک بازه زمانی تعداد لینک های ورودی ازسایت های دیگر به سایت شما افزایش یابد و سایت مرجع و سایت رجوع شده هیچ ارتباط موضوعی با یکدیگر نداشته باشند این نیز توسط گوگل قابل تشخیص است.

اشتباهات رایج کاربران هنگام خرید بک لینک

خرید بک لینک ارزان، انبوه و رایگان همگی جزء اشتباهاتی هستند که ممکن است انجام دهید. اعتبار سایتی که به شما بک لینک می فروشد مخصوصاً در زمینه کاری شما برای گوگل بسیار اهمیت دارد. هرچه یک وب سایت بک لینک های بیشتری را بفروشد بک لینک های آن از دیدگاه گوگل دارای ارزش پایین تری است. هنگاهی که شما تعداد بک لینک های زیادی را از وب سایت های بی اعتبار خریداری کنید تعداد زیادی لینک ورودی را در یک بازه زمانی کوتاه دریافت خواهید کرد و این از حالت طبیعی لینک های ورودی که یک سایت در مدت زمان کوتاه دریافت خواهد کرد بسیار بیشتر است . و تشخیص این وضعیت برای الگوریتم پنگوئن کار سختی نخواهد بود.

نکاتی که درهنگام خرید بک لینک بایستی رعایت کنید

• سعی کنید در فاصله های زمانی اقدام به خرید بک لینک ها کنید
• از خرید بک لینک از سایت های که به طورگسترده به فروش بک لینک می پردازند خودداری کنید
• حتماً از سایتی بک لینک دریافت کنید فعالیت آن مرتبط با زمینه فعالیت وب سایت شما باشد
• ازخرید بک لینک درفوترها و ساید بارها خود داری کنید و از تبلیغات محتوایی استفاده کنید.
• در یک یا چند صفحه خاص از وب سایت تبلیغ کنید و از تبلیغات در همه صفحات خود داری کنید
رعایت مجموعه نکات فوق به شما کمک خواهد کرد که در هنگام خرید بک لینک دچار اشتباه نشوید. زیرا گوگل در صورتی که تشخیص دهد شما بک لینک های خود را خریده اید سایت شما را جریمه خواهد کرد. در صورتی که استاندارهای لینک سازی را به خوبی رعایت کنید می توانید از تأثیر شگفت انگیز بک لینک ها بهرمند شوید.