تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تلگرام و اینستاگرام دو شبکه اجتماعی محبوب در ایران هستند. جذب مشتری از طریق این شبکه ها می تواند بر کسب و کارتان بسیار تأثیر گذار باشد. به همین دلیل آگاهی از انواع روشهای تبلیغاتی امکان پذیر در هریک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

شبکه اجتماعی تلگرام

در تلگرام تنها راه تبلیغات امکان پست گذاری در کانال هایی است که تعداد اعضاء زیادی دارند. این کانال های معمولاً هزینه تبلیغات را به شیوه های مختلفی پیشنهاد می دهند. معمولاً در تلگرام به ازاء تعداد بازدیدهایی که از پست شما انجام می شود هزینه دریافت می شود. هرگاه شما پستی را ایجاد می کنید تعداد بازدیدها از آن پست در زیر پست نمایش داده می شود در نتیجه امکان گزارش گیری از تعداد بازدیدهای یک پست وجود دارد. شما معمولاً براساس زمینه فعالیتتان و مخاطبینتان تعیین می کنید که پست مورد نظر در چه نوع کانالی نمایش داده شود. معمولاً کانال ها در دسته های خبری، هنری، سرگرمی و آموزشی جای می گیرند. علاوه بر نوع کانال زمان نمایش پست شما هم معمولاً جزء انتخاب های شما محسوب می شود. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که احتمال می دهید تعداد کاربران بیشتری آنلاین هستند. افزایش تعدا عضوها هم دیگر سرویسی است که کانال های تلگرامی پرطرفدار به ازاء آن هزینه دریافت میکنند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

محبوبیت اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی که کاربران مختلفی با زمینه های فعالیت متفاوت را به هم متصل کرده است روز به روز در حال افزایش است. تبلیغات در اینستاگرام از سه طریق امکان پذیر است : ارسال پست در پیج هایی که دارای فالوور زیاد هستند، استفاده از پنل تبلیغاتی اینستاگرام و کمک گرفتن از اینفلوئنسرها.

ارسال پست در صفحات اینستاگرام هم همانند تلگرام بسته به تعداد فالوورها، محبوبیت پیج، زمان به اشتراک گذاری و مدت زمان آن متفاوت است. ایستاگرام در حال حاضر روش های تبلیغاتی متفاوتی را از طریق پنل تبلیغاتی اش ارائه می دهد ازآن جمله می توان به استفاده از استوری برای تبلیغات، استفاده از تصویر، ویدئو و یا استفاده ترکیبی از تصویر و ویدئو در تبلیغات نام برد. به علاوه اینستاگرام سرویس دیگری را نیز ارائه می دهد که درآن از یک ترکیب خاص برای نمایش محصولات به مشتریان و جستجوی آنها استفاده می شود در این سرویس از یک استوری استفاده می شود که با استفاده از تصویر و فیلم ویدئویی برروی یک محصول خاص تمرکز می کند.

اینفلوئنسربه سلبریتی ها و یا افراد سیاسی و یا افراد محبوب در جامعه همانند فوتبالیست ها و یا ورزشکاران گفته می شود. از آنجایی که پیج این افراد دارای فالورهای زیادی است می توان از این گونه افراد برای هرچه محبوب تر کردن یک برند استفاده کرد که معمولاً هزینه پست تبلیغاتی در پیج این افراد برحسب محبوبیت، تأثیرگذاری و تعداد فالورها متفاوت است.

ما در فرتاک نگاه آسیا به شما کمک می کنیم تا با تعیین استراتژی از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کارتان بتوانید با استفاده از انواع روشهای موجود در شبکه های اجتماعی تعداد افراد بیشتری را به مخاطبین خود اضافه کنید و نهایتاً تعداد اعضاء بیشتری را به عضویت کانال خود در آورده و فالورهای بیشتری را در صفحه اینستاگرام خود جذب کنید.